تبلیغات
<h1>کسب و کار الکترونیکی onlinejobs - ویژگی های مهم که یک سایت باید داشته باشد </h1>
داشتن یک سایت فواید زیادی برای همه میتواند داشته باشد از جمله اینکه می توانند با آن کار خود را تبلیغ کنند و محصولات خود را به فروش برسانند یا حتی اگر محصولی نداشته باشند میتوانندAffiliate شوند و برای دیگران تبلیغ کنند و ... . با توجه به این همه فواید باید بدانیم که یک سایت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشددر این مقاله می خواهیم به که برای یک سایت ضروری است بپردازیم.


 ویژگی های سایت

یک سایت ویژگی های زیادی دارد اما در اینجا به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

۱-طراحی سایت:باید فهمیده باشید که بین رضایت بازدیدکننده‌ها و ویژگی‌های ظاهری یک سایت، رابطه مستقیموجود دارد، از مهم‌ترین عناصر مورد توجه برای کاربران، نحوه طراحی، شکل ظاهری، رنگ‌های مورد استفاده و همچنین محتوای سایت است. به این موضوع دقت کنید که اولین چیزی که کاربران بعد از ورود به سایت ما خواهند دید، محتوای آن نخواهد بود. آنها به سرعت و با چشم‌های خود، کل صفحه را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و به دنبال ایده‌های مورد نظر خودشان می‌گردند.بنابراین سایت شما در وهله اول باید گویا و عاری از هر گونه مطلب اضافی باشد.

قبل از شروع طراحی باید بدانید که هدف شما از ساخت سایت چیست؟ مخطبان شما چکسانی هستند؟ و چه چیزی رامیخواهید به آنها نشان بدهید؟

قبل از شروع طراحی در محیط توسعه، ابتدا واسط کاربری را بر روی کاغذ ترسیم کنید.اصلا لازم نیست شما یک طراح دستی حرفه ای باشین تا بتونین یه طرح دستی خوب از ساختار یک وب سایت تهیه کنید، همین که بتونید ساختار کلی سایت رو روی کاغذ پیاده کنید کافی هست .

طراحی واسط کاربری بر روی کاغذ به شکل شگفت‌آوری مشکلات و نارسایی‌هایسایتدر تعامل با کاربر را نمایان خواهد ساخت.

انواع طراحی سایت:

طراحی سایت های نامنظم

طراحی سایت خلوت

طراحی سایت پر المان

طراحی سایت ساده و استاندارد


سعی کنید در طراحی های خود قانون ۳ کلیک رو رعایت کنید این قانون تاکید بر این دارد که کاربر در هر صفحه ای که هست فقط و فقط نهایتا با ۳ کلیک به صفحه های دیگری که نیاز دارد برود.

به استفاده رنگها در سایتتان دقت کنید:هر رنگ به تنهایی یک پیام مخصوص به چشم بیننده میفرستد .


سفید : اشاره دارد به صداقت ، پاکیزگی ، صمیمیت ، ملایمت و معاصر بود ن چیزی . سفید بهترین رنگ برای بک گراند های وب است . در تجارت سفید رنگ خستگی گیر و انرژی بخش است .

 

 سیاه : اشاره دارد به ظرافت ، قدرت ، دلیری ، شهامت ، فریبندگی ، شیطان ، مهارت و باستان . مشکی برای رنگ متن روی یک پس زمینه روشن ایده آل است. این رنگ بعنوان رنگ پس زمینه چشم را خسته میکند .و برای بیشتر برای اجناس لوکس و پیچیده استفاده می شود.

 

 قرمز : توانایی ، هیجان ، احساسات شدید ، سرعت ، خطر و تهاجم . این رنگ از بیننده توجه به خود را طلب میکند  در تجارت بمعنی وام و بدهی است . این رنگ شدید ترین رنگ احساس است و ضربان قلب و تنفس را تسریع میکند .اشتها آور است و برای نشان دادن عشقبکار می رود و معمولا سایت هایی که مخاطبان خانم دارند بیشتر استفاده می شود

 

آبی : امنیت ، اعتماد ، مسئولیت پذیری ، سرما ، ایمان ، وفاداری ، وابستگی وجاه و جلال . آبی دومین رنگ عوام پسند است . در تجارت بمعنای ضمانت مالی است .

۲- امنیت : امنیت سایت به دو چیز بستگی دارد:

کدهای استفاده شده: مثلا اگر در سایت از کدهای  php استفاده شده باشد زمانی که یک کاربر می خواهد کد های شمارا ببیند کد های php مخفی شده و فقط کدهای html نشان داده می شود.

هاست: دقت کنید که فضایی که خریداری می کنید امنیت بالایی داشته باشد و ویروسی نباشد و یا ویروس به راحتی به آن راه پیدا نکند.


۳- قابل نمایش بودن سایت در هر مرور گری(cross - browser): اینکه همه کاربران با هر وسیله ای (تبلت،pc و موبایل) و با هر مرورگری بتوانند وارد سایت شما شوند و از امکانات آن استفاده کنند.این کار با نوشتن چند خط کد امکان پذیر است.

            ۴-زود بالا آمدن سایت: درست است که طراحی زیبای سایت اهمیت دارد اما نباید طراحی به صورتی باشد که حجم زیادی را بگیرد، استفاده فلش پلیر و عکس هایی با حجم بالا نیز باعث دیر بالا آمدن سایت میشود.بالا بودن ترافیک در سایت نیز باعث دیر بالا آمدن سایت می شود، هنگام خرید هاست توجه کنید که پهنای باند آن زیاد باشد. یادتان باشد دیر بالا آمدن سایت برای کاربر خسته کننده است و ممکن است اورا از دیدن سایت منصرف کند.


برچسب ها: ویژگی های مهم سایت، طراحی سایت، انواع طراحی سایت، قانون ۳ کلیک، روانشناسی رنگهادرسایت، امنیت سایت، cross - browser،

تاریخ : پنجشنبه 2 بهمن 1393 | 07:08 ب.ظ | نویسنده : فاطمه جباری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بیا بخند