تبلیغات
<h1>کسب و کار الکترونیکی onlinejobs - بازاریابی محتوایی</h1>

بازاریابان باهوش متوجه شده اند که روش های سنتی بازاریابی دیگر موثر نیست و باید راه بهتری پیدا کنند.

" بازاریابی محتوایی روش بازایابی است مبتنی بر تولید و پخش محتوایی با ارزش و مناسب به صورت مستمر برای جذب و به دست آوردن مخاطبان مشخص با هدف هدایت رفتار مشتری به سمت رفتاری پرسود برای ما"

هدف بازاریابی محتوایی جذب و نگهداری مشتری با تولید محتوای ارزشمند مرتبط با نگاه به تغییر و توسعه رفتار مشتری می باشد.این یک رفتار مستمر هست که بهترین یکپارچگی را با استراتژی بازاریابی دارد و مبتنی بر رسانه خود سازمان است نه رسانه های خارجی اجاره ای.

بازاریابی محتوایی

به طور اساسی، بازاریابی محتوایی هنر ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریانی که انتظار داریم داشته باشیم بدون انجام عملیات فروش است. این یک بازاریابی بدون وقفه است. به جای اینکه خود محصول یا خدمات را معرفی کنید شما اطلاعاتی را به خریداران منتقل می کنید که آنها را آگاه می کند. ذات استراتژی بازاریابی محتوایی بر این است بر این باور است که انتقال منسجم و مستمر اطلاعات با ارزش به خریداران، برای ما وفاداری مشتریان و سود به ارمغان می آورد.

بازاریابی محتوایی در بزرگترین سازمان های بازاریابی در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر اینکه سازمان های کوچک هم حتی کسب و کارهای یک نفره می توانند آن را توسعه دهند و اجرا نمایند. زیرا این روش بسیار کارا است.

محتوا امروز و آینده بازاریابی است

به عقب برگردیم و یک بار دیگر تعریف بازاریابی محتوایی را بخوانیم اما این بار قسمت "با ارزش و مرتبط" را در نظر نگیریم. بین بازاریابی محتوایی و دادن اطلاعات بی استفاده که تلاش می کند که اجناس خود را بفروشد تفاوت بسیاری است. شرکت ها همواره برای ما اطلاعات میفرستند موضوع این هست که این اطلاعات با ارزش و خیلی مرتبط نیستند. این چیزی است که بازاریابی محتوایی را در دنیایی با هزاران پیام تبلیغاتی روزانه برای هر شخص جذاب می سازد.

بازاریابی محتوایی خوب باعث میشود که به صورتی متفاوت فکر کنیم ، بخوانیم و رفتار کنیم.

پیشگامان خبره بازاریابی در سراسر دنیا معتقد هستند که بازاریابی محتوایی آینده نیست بلکه موضوع امروز ما است.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی بدون محتوای عالی غیر ممکن است

فارغ از اینکه شما چه استراتژی بازاریابی را دارید، بازاریابی محتوایی باید قسمتی از فرآیند بازاریابی شما باشه نه چیزی مجزا از فرآیند بازاریابی شما. کیفیت محتوا نیز قسمتی از همه انواع بازاریابی است:

رسانه های اجتماعی (Social Media Marketing) : بازاریابی محتوایی مقدم تر نسبت به بازاریابی در رسانه های اجتماعی باشد. چون بدون محتوای شما حرفی در این رسانه ها ندارید.

بهینه سازی برای موتورهای جست و جو(SEO) : موتورهای جست و جو محتواهای کسب و کارهایی را پیدا می کنند که محتوای با کیفیت و مناسب را داشته باشند.

روابط عمومی (PR) : استراتژی روابط عمومی موفق مسایلی که مخاطبین در مورد آن نگرانی دارند را دنبال می کند نه موضوعات کسب و کار.

تبلیغات کلیکی (PPC) : برای اینکه تبلیغات کلیکی شما کار کند شما باید پشت کلیک یک محتوای عالی داشته باشید.

بازاریابی درون گرا (Inbound marketing) : محتوا کلید موفقیت در بازاریابی درون گرا برای هدایت سرنخ ها (کسانی که می توانند مشتری ما بشوند) به طرف ما دارد.

استراتژی محتوایی (Content strategy): استراتژی محتوایی خود یک قسمت از استراتژی بازاریابی محتوایی است.

بازاریابی محتوایی

بر اساس گزارش  Paper Public Affairsهشتاد درصد از تصمیم سازان کسب و کار ترجیح میدهند که اطلاعات خود را در قالب مجموعه ای مقالات ارائه دهند نه به صورت تبلیغات. هفتاد درصد می گویند که بازاریابی محتوایی بیشتر به آنها این حس را می دهد که از شرکت خود حمایت می کنند و شصت درصد می گویند که بازاریابی محتوایی به آنها کمک میکند که تصمیمات بهتری در مورد تولید محصول بهتر بگیرند. به این موضوع فکر کنید: زمانی که آنها مشتری چیزی را در قالب چاپ شده، ایمیل یا وب سایت دریافت می کند آیا برای آن یک ربع یا نیم ساعت یا چهل و پنج دقیقه وقت می گذارد؟

برای شما جذاب بود؟ آیا میخواهید این روش را امتحان کنید؟ اگر این طور است در قسمت زیر ایده هایی برای عمیق شدن در این موضوع آورده شده است:

1-      آشنایی با بازاریابی محتوایی: احتیاج دارید که با تعاریف پایه بازاریابی محتوایی به خوبی آشنا شوید و قدم های آن را به خوبی بشناسید تا به خوبی حرکت خود را شروع کنید

2-      به یک استراتژی بازاریابی محتوایی احتیاج دارید: با یک استراتژی خوب باید برنامه ای را تهیه کنید.

3-       مثال های موفق بازاریابی محتوایی را مطالعه کنید.


برچسب ها: بازاریابی محتوایی، جذب و نگهداری مشتری، Content strategy، Inbound marketing،

تاریخ : شنبه 4 بهمن 1393 | 10:53 ق.ظ | نویسنده : فاطمه جباری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بیا بخند