تبلیغات
<h1>کسب و کار الکترونیکی onlinejobs - 4 نکته برای ایده کسب و کار</h1>

اگه میخواهید کسب و کاری رو راه اندازی کنید و دنبال یک ایده ی خوب هستید این مطلب رو بخونید...


ایده

اولین قدم برای ایجاد یک کسب و کار جدید داشتن ایده است. نکات زیر به شما کمک میکنه تا به ایده هاتون سرو سامانی بدهید.

1.     مشخص کردن جامعه هدف: جامعه ی هدف به مجموعه افرادی گفته میشود که قراره در آینده ی نزدیک مشتریان شما باشند . مثلا جامعه هدف شما ممکنه فقط خانمها و یا فقط آقایان و یا افراد بالا50 سال و... باشند. مشخص کردن جامعه هدف و شناخت دقیق اون ها در همه زمینه های کاریتون از مدل کسب و کار تا تبلیغات و نوع فروشتون به شما کمک میکند . پس سعی کنید روی جامعه ی هدفتون تحقیقاتی رو داشته باشید و با تمام ویژگی های روانشناختی آنها به خوبی آشنا شوید.

2.     نو و جدید بودن ایده : منظوراز جدید بودن ایده این نیست که شما حتما چیز جدیدی رو اختراع و کنید، ایده ی شما ممکنه تقلیدی از ایده ی دیگری باشد و شما فقط یک ویژگی به آن اضافه کنید ، همین اضافه کردن یک ویژگی و اجرای خوب اون برای نو و جدید کردن یک ایده کافیه . مثلا شما می بینید که هزار فروشگاه اینترنتی در ایران وجود دارد، اینکه شما هزار و یکمی باشید دلیل به این نمی شود که شما در کارتون موفق نباشید ممکنه فروشگاه شما یک ویژگی خاص داشته باشد و همین باعث موفقیت آن فروشگاه بشود ، پس به ویژگی جدیدی که قراره کار شما داشته باشه بیشتر فکر کنید.

3.     همخوانی آن با فرهنگ جامعه هدف شما : ممکنه شما دقیقا عین یک ایده رو که در آن طرف دنیا پیاده سازی شده رو بخواهید اینجا شبیه سازی کنید این کارنه تنها کار بدی نیست، بلکه در خیلی از موارد خوب بوده، اما من بهتون پیشنهاد میکنم که ایده ای رو انتخاب نکنید که مقابل با فرهنگ و اعتقادات جامعه ی مورد نظرتون باشد چون در این صورت با کار شما مقابله خواهد شد و یا سعی کنید این ایده را کمی منعطف کنید تا مناسب با فرهنگ جامعه ی هدفتون بشود و یا قبل از این که ایده رو کاملا پیاده سازی می کنید بین مردم فرهنگ سازی کنید تا بتوانید راه هموارتری رو داشته باشد.


ایده

4.     کار آمد بودن ایده : توجه داشته باشید که  اگر مردم نسبت  به یک خدمت و یا وسیله احساس نیاز نکنند به سمت آن نمی روند حتما باخودتون می گویید پس کالا های لوکس و غیر ضروری که این همه هم خریدار دارند چی ؟ اشتباه نکنید در این موارد نیز چون مردم احساس نیاز به تک بودن جلب توجه کردن رو دارند و به همین دلیل کالاهای لوکس و غیر ضروری را خریداری می کنند. پس به نیاز های جامعه ی هدفتون توجه کنید و باتوجه به اون نیاز ها ویژگی هایی را به ایدتون اضافه کنید و آن را کار آمدتر کنید.


برچسب ها: كسب و كار، ایده، جامعه هدف،

تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394 | 08:29 ب.ظ | نویسنده : فاطمه جباری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بیا بخند